MISTRZOSTWA POLSKI – Ultraliga Teamfight Tactics!

data: 6 września, 2023

Mamy przyjemność poinformować, że glinojecczanin Kornel Wiśniewski, w sieci znany również jako DV1 Erneściak, wystąpi jako jeden z prowadzących w finale szóstego sezonu Mistrzostw Polski – Ultraliga Teamfight Tactics!

Dla niewtajemniczonych w tematykę Teamfight Tactics oraz Ultraligi poniżej krótkie wytłumaczenie tematu.

Teamfight Tactics to gra z rodzaju “autobattler” wydana przez studio Riot Games, w której gracz mierzy się z 7 innymi osobami o zwycięstwo. Miejscem akcji jest zmodyfikowana szachownica złożona z heksagonów, przypominająca arenę walk. Gracz buduje swoją drużynę z pionków, które dostaje w sklepie, a następnie rozmieszcza je na polu walki oraz ławce rezerwowych. Każdy z pionków ma unikalne umiejętności oraz należy do jednej z kilkunastu synergii, które po aktywacji (tj. po wystawieniu odpowiedniej liczby pionków z tą synergią) gwarantują dodatkowe bonusy. Po fazie planowania następuje faza walki z jednym z pozostałych przeciwników, bądź pionkami kierowanymi przez komputer. Aby odnieść zwycięstwo, zawodnik musi odpowiednio dostosować swoją strategię, aby sprawnie kontrować działania przeciwników oraz dostosowywać się do warunków, które narzuca mu gra.

Ogromna popularność tytułu doprowadziła do stworzenia Lig Regionalnych, w których najlepsi zawodnicy z poszczególnych państw rywalizują między sobą o tytuł mistrzowski! W naszym kraju takim wydarzeniem jest Ultraliga TFT, oficjalne Mistrzostwa Polski Teamfight Tactics. Czterej najlepsi zawodnicy poza prestiżem i nagrodami, otrzymają również możliwość reprezentowania naszego kraju w międzynarodowych turniejach oraz Superbrawl!

W zeszłym roku Erneściak awansował do Ultraligi, przez znalezienie się w czołówce europejskiego rankingu. Ostatecznie Kornel po samej kwalifikacji do Mistrzostw oraz po bezpośrednim awansie z fazy grupowej brał udział w ścisłym finale.

Jego poczynania w ramach Ultraligi TFT możecie śledzić 6 września od godziny 16:45 w telewizji na kanale Polsat Games na kanale 16 (Cyfrowy Polsat) bądź w Internecie na www.twitch.tv/polsatgames oraz na kanale Polsat Games na platformie YouTube.