Nominacja Artura Wiśniewskiego na Komisarza

data: Maj 10, 2017
Decyzją premier Beaty Szydło z dniem 10 maja 2017 roku funkcję komisarza Miasta i Gminy Glinojeck obejmuje Artur Wiśniewski. Od dnia 1 marca 2017 roku, po ustąpieniu ze stanowiska burmistrza Waldemara Godlewskiego, Glinojeck nie miał burmistrza, ani nikogo kto by mógł przejąć obowiązki na tym stanowisku.

 

2 _ND69127Artur Gabriel Wiśniewski - ur. 27.02.1965r. w Glinojecku. Wykształcenie wyższe – PWSZ w Olsztynie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Od 1992 roku pełnił funkcję dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Glinojecku, od roku 2002 -  Gminnego Ośrodka Kultury w Radzanowie, od 2007 roku – Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, a od 2011 roku zarządzał Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki. Był nauczycielem w Szkole Podstawowej w Płaciszewie, Gimnazjum w Gołyminie i w Zespole Szkół w Krajkowie.

Pracował w samorządach gmin: Glinojeck, Radzanów, Miasta Płońska i Płocka oraz organizacjach pozarządowych. Dzięki skutecznemu pozyskiwaniu przez niego środków zewnętrznych zostało zmodernizowane i rozbudowane Miejskie Centrum Kultury w Płońsku. Posiada doświadczenie zarządzania  zespołem, zawsze kieruje się dobrem społeczności w której pracuje. Konsekwencja w działaniu i zaangażowanie tworzą  z  niego  lidera społeczności, w której działa.

Inicjował i organizował szereg wydarzeń społecznych i kulturalnych takich jak: Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne- Kupalnocka, Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych – Europarada, Płocka Noc Kabaretowa, Festiwal  Reggaeland, Jarmark Tumski  itp.

Nie boi się wyzwań, uważa, że  sprawowanie  funkcji w samorządzie to służba, którą powinna cechować, między innymi: uczciwość, dążenie do postawionych celów, umiejętność budowania relacji międzyludzkich. Ważne jest dla niego by być w stałym kontakcie z mieszkańcami, rozumieć ich potrzeby, dyskutować, analizować, ale też wyjaśniać pojawiające się wątpliwości, brać odpowiedzialność za swoją pracę i decyzje.

Jest żonaty, małżonka Aldona (nauczyciel w Gimnazjum nr 1 w Glinojecku), dzieci – Antonina, Gabriel, Szymon, Mikołaj i Jeremiasz.

_DSC4876

_DSC4874

7 Comments

 1. Mieszkaniec

  10 maja 2017 at 22:31

  Na miesiąc to każde ręce potrzebne do roboty.

 2. Mieszkanka

  11 maja 2017 at 11:39

  Chyba raczej pracował w jednostkach, które podlegają pod samorządy, a nie w samych samorządach. To ogromna różnica. Imprezy kulturalne w Płocku organizowali pracownicy, zanim on został dyrektorem POKiSu. Poza tym, jak pogodzi pracę na tym stanowisku ze swoimi występami?

  • mieszkaniec

   11 maja 2017 at 15:59

   Bardzo słuszne uwagi Pani Mieszkanko. A, jeszcze jedno. Przed laty jakoś nie było wiadomo, że pan Artur studiował na kilku uczelniach.

   • mieszkanka

    13 maja 2017 at 09:49

    A to trzeba się każdemu chwalić na jakiej uczelni się studiowało?

    • spokoziomek

     13 maja 2017 at 12:33

     Najlepiej to chwalić się na lewo i prawo że się studiuje prawo, jest weganem i chodzi na crossfit.

 3. mieszkaniec

  12 maja 2017 at 14:14

  Został komisarzem w Glinojecku. Jakim komisarzem? Skąd to pojęcie? W ustawie o samorządzie gminnym jest wprowadzone pojęcie: osoba pełniąca obowiązki wójta (burmistrza) wyznaczona przez prezesa Rady Ministrów. W nominacji podpisanej przez panią premier jest określenie też jako osoba pełniąca obowiązki burmistrza do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza. W żadnych przepisach nie ma, że taka osoba ma być komisarzem. To jest potoczne określenie. O tym komisarzu to nagłaśniają różne media i to bardzo niesłusznie. Pojęcie komisarz kojarzy się z jednej strony jako komisarz ludowy z Rosji leninowskiej, a z innej strony jako stopień oficerski w policji. To, że jest on muzykiem, to jest prawda. Ładnie on gra na wielu instrumentach, ładnie śpiewa, a wręcz po mistrzowsku muzykę ze śpiewem prezentuje jego zespół „Moja rodzina”. W tym on jest bardzo dobry. To, że on jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, to jakie to ma znaczenie? W naszej lokalnej społeczności partie polityczne nie mają zastosowania. Nam w samorządzie gminnym potrzeba gospodarza, który jest profesjonalistą w tej dziedzinie, ma wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu jednostkami gospodarczymi, ma cechy przywódcze, będzie sprawiedliwy, z wieloma inicjatywami i popularny dla społeczeństwa. Był taki przez 27 lat, ale…. Euforia – A. W. komisarzem w Glinojecku!!! Tylko, że on będzie komisarzem 1 – 1,5 miesiąca i władzę po nim obejmie burmistrz wybrany w wyborach czerwcowych. Na tym zakończy się jego euforia. Chyba, że on sam wystartuje w wyborach i społeczeństwo glinojeckie wybierze go na burmistrza. Wtedy będzie euforia, ale zaraz zacznie się rzeczowa i ciężka praca w zarządzaniu jednostką gminną. I mogą zacząć się rozczarowania. Jeżeli będzie więcej niż jeden kandydat na burmistrza, to wyborcy zweryfikują i wybiorą tego, który najlepiej odpowiada. Zobaczymy to w czerwcu.

 4. Mieszkaniec Gminy

  12 maja 2017 at 23:45

  Czytam i nie wierzę, co za bzdury. Nic się nie dzieje ludzie. Będą wybory to dacie upust emocjom. Zostawcie siły na zaś. A co do pana Artura, z tego co wiem jest też nauczycielem, bo mnie uczył.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>