Przygotowania do Wielkanocy

data: Marzec 25, 2016

W Wielką Sobotę w Kościele katolickim, po czterdziestodniowym okresie postu zabrzmi radosne Alleluja. Wierni przygotowywali się do tego momentu poprzez rekolekcje, uczestnictwo w nabożeństwach, modlitwę i osobiste wyrzeczenia.

_DSC4949Od kilku lat tradycją wpisaną w rekolekcje wielkopostne odbywające się w parafii Glinojeck jest Droga Krzyżowa ulicami miasta. W tym roku odbyła się 11 marca, przewodniczył jej rekolekcjonista Rafał Gutkowski. Były to szczególne rekolekcje ze świętym Ojcem Pio.

Po raz drugi Droga Krzyżowa ulicami miejscowości została odprawiona w Sulerzyżu. Rozpoczęła się Mszą św. o godzinie 18, następnie ks. proboszcz Janusz Rumiński, ministranci, harcerze, strażacy i zgromadzeni wierni modlili się przy specjalnie przygotowanych, wyznaczonych stacjach.

_DSC7402W niedzielę palmową parafia Glinojeck gościła ambasadora Bożej miłościZygmunta Romanowskiego. To szczególnie utalentowany w wielu dziedzinach człowiek. Zgromadzonym parafianom zaprezentował swój talent muzyczny. Świecki misjonarz pokazał nam, że mimo przeciwności losu, ciężkiej choroby, niesprawności fizycznej można być szczęśliwym człowiekiem i dziękować Bogu za swoje życie.

_DSC7456

 

 

 

 

 

Droga Krzyżowa ulicami Sulerzyża:

Więcej zdjęć z przygotowań do Wielkanocy na stronie parafii Glinojeck www.parafiaglinojeck.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>