II Bieg po Zdrowie

data: 9 czerwca, 2018

W sobotę 3 czerwca w Kraszewie Gaczułtach został zorganizowany przez Gminę Raciąż, OSP i Koło Gospodyń Wiejskich w Kraszewie Gaczułtach oraz sołtys Bożenę Karwowską –  II Bieg po Zdrowie. Współorganizatorem imprezy był Klub Biegacza im. Piotra Sękowskiego z Płońska.

Uczestnicy mogli wziąć udział w czterech konkurencjach: biegu dla dzieci na dystansie 300 metrów,  w biegach dla dorosłych, osobno dla kobiet i mężczyzn, na dystansach 3 i 10 kilometrowych oraz marszu nordic walking na odcinku 6 kilometrowym.

Wśród uczestników nie zabrakło mieszkańców Glinojecka. W zawodach udział brali: Piotr Pyszniewski – pracownik Pfeifer& Langen Polska S.A., Bożena Pyszniewska  oraz Lech Boniewski – nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Glinojecku.

Zwycięzców uhonorowano medalami. Każdy z przybyłych mógł spróbować przysmaków i słodkości lokalnej kuchni.

Dla dzieci został zorganizowany konkurs plastyczny, nad przebiegiem którego czuwały panie z działu HR Pfeifer &Langen Polska S.A. Przez firmę zastały ufundowane również nagrody do tegoż konkursu oraz stoisko z watą cukrową. Można było także obejrzeć i skosztować różnych asortymentów cukru produkowanych w grupie P&L. Produkty cieszyły się dużym powodzeniem. Wszystkie wypieki prezentowane na stoiskach zostały wykonane z użyciem cukru marki Diamant.