Bezpieczna droga do szkoły – zaproszenie

data: 4 września, 2018

W ciągu 34 miesięcy od podpisanej w styczniu 2018 roku umowy STRABAG zrealizuje kolejne odcinki drogi ekspresowej S7: Strzegowo – Pieńki o długości ok. 22 km oraz Pieńki – Płońsk o długości ok. 14 km. Oba fragmenty realizowane są w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu – 3,5 m każdy oraz 2,5-metrowy pas awaryjny. Odcinki częściowo przebiegają nowym śladem, natomiast w większej części w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 7. STRABAG wykona również: węzły drogowe, miejsca obsługi podróżnych (MOP), infrastrukturę dla ruchu pieszego i rowerowego, przepusty drogowe, przejazdy awaryjne, a także systemy odwodnienia.

Ta warta ok. 828 mln zł inwestycja to kolejne, po oddanych w zeszłym roku 5 odcinkach tej trasy, fragmenty S7 realizowane przez STRABAG, który buduje obecnie również fragment S7 Napierki – Mława. Po ukończeniu prac, za 3 lata powstanie trasa ekspresowa umożliwiająca kierowcom komfortowy i bezpieczny przejazd z północy na południe Polski.

Budowa nowoczesnej infrastruktury drogowej to ważna część naszej działalności biznesowej. Jednak poza samą siecią bezpiecznych i nowoczesnych dróg równie istotne jest budowanie świadomości i bezpiecznych nawyków wśród obecnych i przyszłych użytkowników dróg.

STRABAG, działając na rzecz lokalnych społeczności, w miejscach w których realizuje prace budowlane zorganizował pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck piknik edukacyjny „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas zaplanowanej na początek roku szkolnego imprezy młodzież szkolna z Gminy Glinojeck będzie mogła pogłębić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego korzystając z symulatorów zderzeń, biorąc udział w licznych konkursach edukacyjnych i innych przygotowanych atrakcjach.

Jako firmie, która na czas budowy staje się sąsiadem mieszkańców, zależy nam na tym, żeby nasza obecność podczas prowadzonych prac budowlanych nie ograniczała się do tymczasowych utrudnień, które oczywiście będziemy starali się minimalizować, ale poprzez nasze zaangażowanie w projekty takie jak piknik edukacyjny chcemy również uczestniczyć w życiu lokalnym.

plakat zaproszenie

 

Materiały - Urząd MiG Glinojeck