Droga Krzyżowa 2014 w Sulerzyżu

data: Kwiecień 18, 2014
11 kwietnia 2014 roku w parafii p. w. św. Mikołaja w Sulerzyżu miała miejsce uroczysta Droga Krzyżowa.

Zanim parafianie udali się w plener odbyło się nabożeństwo w kościele. Następnie wierni podążyli za niesionym przez mieszkańców parafii dużym, drewnianym krzyżem, nawiązującym do tego, który Jezus niósł na Golgotę.

Tematem przewodnim do rozważań przy poszczególnych stacjach była „Droga Zbawienia”. Motywy zostały zaczerpnięte z książki Krzysztofa Ziemca o takim samym tytule.

Na twarzach wiernych biorących udział w uroczystości widać było skupienie i zadumę podczas pokonywania kolejnych stacji Męki Pańskiej.

Organizatorami tegorocznej Drogi Krzyżowej w „terenie” byli mieszkańcy Sulerzyża. Poszczególne stacje przygotowały Sylwia Krajczyńska i Barbara Kwiatkowska. W uroczystości wzięły również udział jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej działającej na terenie parafii Sulerzyż oraz drużyna harcerzy „Płomyki Nadziei” działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ościsłowie.

Tego typu uroczystość została zorganizowana po raz drugi. Ogromne zaangażowanie parafian rodzi nadzieję, że takie nabożeństwo przejdzie do tradycji…

Tekst: Anna Radziejewicz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *