GOŚCIE Z POLSKI – MILE WIDZIANI

data: 21 kwietnia, 2024

19, 20 i 21 kwietnia 2024 roku, na deskach MGOK w Glinojecku, publiczność miała możliwość obejrzenia kolejnej, 13 już sztuki, w wykonaniu Teatru Amatorskiego z Glinojecka. Goście z Polski na podstawie tekstu Mariusa Witta cieszyły się ogromnym powodzeniem.

         Dwaj młodzi mężczyźni, Bartek i Leszek, wyjeżdżają za chlebem do Londynu. Rodzina Bartka otrzymuje od niego informacje, że świetnie mu się powodzi, rzeczywistość jest jednak więcej niż skromna. Wszystko przybiera inny obrót, kiedy najbliżsi / mama, tata i babcia/ dzwonią z informacją, że następnego dnia przylatują do niego na święta. Leszek, świetny organizator rzeczy niemożliwych, znajduje dom, którym trzeba się zająć podczas nieobecności właściciela i postanawiają w nim przyjąć gości Bartka. W wyniku pomyłki, znajdują się w zupełnie innym domu, w którym starszym panem, dziadkiem Elwiry, pogrążonym w letargu opiekuje się pielęgniarka Ann.

         Na wyspy, wraz z rodziną, przylatuje odwiedzić dziadka Elwira. Młodzi ludzie nie mając o niczym pojęcia, myślą, że w domu zastają denata, ukrywają go, a pokój oddają babci Bartka. Jakież jest ich zdziwienie, kiedy żadnej ze starszych osób nie ma na swoim miejscu. Babcia, zamiast dziadka, zostaje /przy pomocy angielskiej pielęgniarki i…sanitariuszy z publiczności/ zabrana do szpitala, natomiast domniemany denat swobodnie przemieszcza się po swoim domu.

         Finalnie okazuje się, że rodzice wraz z dziadkiem Elwiry zorganizowali plan pomocy dla syna, wiedzą o wszystkich jego kłopotach i cierpliwie czekają, kiedy Bartek powie prawdę.

Obsada:

Bartek – Małgorzata Piotrowska,

Leszek – Aneta Betlewicz,

Mama Zofia– Norbert Hefczyc,

Tata Stefan – Katarzyna Wiśniewska,

Babcia Michalina – Wojciech Bruździński,

Wnuczka Elwira – Piotr Wróblewski,

Dziadek Jan – Anna Radziejewicz,

Pielęgniarka Ann – Marcelina Kocot,

Angielska Pielęgniarka – Dariusz Lewandowski.

Obsługa techniczna spektaklu: Aleksandra Strzyż i Piotr Bielski.