IV Bal Charytatywny

data: 5 marca, 2014
IV Charytatywny Bal Karnawałowy odbył się 01.03.2014 w karczmie „Retro” w Kraszewie.  Organizatorem imprezy był Przewodniczący Rady Miejskiej w Raciążu Bogdan Jeżak.

Zysk z balu jak i przeprowadzonej w trakcie jego trwania loterii fantowej przeznaczony został na doposażenie Miejskiego Placu Zabaw w Raciążu oraz na dofinansowanie szkoleń dla członków Klubu Tańca Towarzyskiego „Akcent”.

Na bal przybyło ok. 300 osób. Wśród nich znalazło się wielu mieszkańców naszego miasta.

Imprezę poprzedził pokaz tańca w wykonaniu członków Klubu Tańca Towarzyskiego „Akcent”, który działa w Domu Kultury w Raciążu od 1991r. Klub ten aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej rywalizacji tanecznej. Opiekunem i głównym trenerem tancerzy jest Krzysztof Langiewicz.

Członkowie klubu biorą udział w prestiżowych turniejach w całej Polsce i zajmują wysokie lokaty.

Klub organizuje także co roku dwa ogólnopolskie turnieje tańca – w Raciążu i w Płońsku.

Michał Markowski i Julia Ziółkowska są jedyną parą z Glinojecka, która tańczy w klubie „Akcent”. Razem ćwiczą już od ponad trzech lat.

Na turniejach prezentują kombinację ośmiu tańców (czterech standardowych i czterech latynoamerykańskich). Mają na swym koncie wiele sukcesów, np. w turniejach w Warszawie, Nadarzynie, Halinowie. Godnie reprezentują nie tylko klub „Akcent”, ale także nasze miasto.

Autor tekstu: Agnieszka Markowska
pod redakcją Glinojeck.info