Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

data: Styczeń 30, 2018

Złote gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego to Jubileusz szczególny. Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

W dniu 26 stycznia 2018 roku obchodzony był Jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego.

Złote gody za rok 2017 świętowali:

 1. Państwo Barbara i Ginter Berent
 2. Państwo Teresa i Roman Burszewscy
 3. Państwo Anna i Wacław Cholińscy
 4. Państwo Krystyna i Eugeniusz Cybulscy
 5. Państwo Jadwiga i Benedykt Dusińscy
 6. Państwo Marianna i Ireneusz Foremscy
 7. Państwo Henryka i Tadeusz Koprowscy
 8. Państwo Józefa i Marian Korzybscy
 9. Państwo Mirosława i Kazimierz Kowalscy
 10. Państwo Genowefa i Jan Rogowscy
 11. Państwo Teresa i Roman Sobczyńscy
 12. Państwo Wanda i Witold Sobieccy

Jubileusz 50-lecia małżeństwa 2017 roku obchodziły również dwie pary które, ze względu na stan zdrowia nie uczestniczyły w uroczystości:

 1. Państwo Barbara i Stanisław Jasińscy
 2. Państwo Mirosława i Kazimierz Kowalscy

Jubilaci, zaproszeni goście oraz władze gminy spotkali się w piątek 26 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00 w restauracji „Kaktus” w Glinojecku. Na początku uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck Pan Łukasz Kapczyński przywitał zebranych oraz zwrócił się do par małżeńskich z gratulacjami. W swoim wystąpieniu podkreślał  fakt, iż tak piękny jubileusz jest najlepszym świadectwem dochowania przysięgi małżeńskiej, najlepszym dowodem na szczególne uczucie, a także wzajemny szacunek. Zaznaczył, że ze względu na tak długi staż małżeński Pary mogą stanowić wzór najlepszych rodzin, godnych naśladowania, którzy w swoim związku wzajemnie troszczyli się o siebie, przeżywali sukcesy, rozwiązywali problemy. Życzył także kolejnych wspólnych, długich i pogodnych lat pożycia małżeńskiego.

Po wystąpieniu Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Glinojecku Pani Danuta Wojkowska odczytała listę Jubilatów odznaczonych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę Medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Aktu dekoracji przy dźwiękach „Marszu Mendelssohna” dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck Pan Łukasz Kapczyński, w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Glinojecku Pana Grzegorza Sikorskiego, Kierownik USC Pani Danuty Wojkowskiej oraz Pani Zenony Babicz- Sekretarz Miasta i Gminy Glinojeck.

Jubilaci otrzymali także listy gratulacyjne od Burmistrza Miasta i Gminy oraz kwiaty.

Podczas uroczystości o oprawę muzyczną dbał duet damski z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury pod kierownictwem Pani Magdaleny Witkowskiej, a także solista Pan Andrzej Ładowski. Za stronę techniczną odpowiadali przedstawiciele MGOK w Glinojecku.

Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na wspólny uroczysty obiad.

[źródło: Urząd Miasta i Gminy Glinojeck]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *