Pierwszy Dzień Wiosny 2014

data: 22 marca, 2014
Dzień Wiosny kultywowany jest przez placówki oświatowe w Glinojecku jako alternatywa dla „Dnia wagarowicza”. W tym roku także, każda z nich zaoferowała swoim podopiecznym różne atrakcje.


Przedszkole

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Glinojecku wraz ze swoimi nauczycielami przywitały wiosnę spacerując z kolorowymi balonami ulicami naszego miasta. Kolejnym punktem programu był powrót na teren przedszkola, gdzie w geście pożegnania zimy spalona została Marzanna. Przedszkolaki również wypuściły balony do nieba. W trakcie zabaw związanych z obchodem Dnia Wiosny dzieci cieszyły się i wiwatowały krzycząc: „Żegnaj zimo! Witaj wiosno!”.

Szkoła Podstawowa
Dzień wiosny dla maluchów z klas 1-3 był pełen wrażeń. Dzieci obejrzały pokazy cyrkowe i udały się nad rzekę, by oficjalnie pożegnać zimę. Uczniowie z klas 4-6 objerzały film „Opowieści z Narnii” w M-GOK. Starszaki po seansie udały się na stadion, na którym upiekły kiełbaski nad wcześniej przygotowanym ogniskiem.

Gimnazjum
Jak każdego roku obchody Dnia Wiosny w Gimnazjum zostały zorganizowane z dużym rozmachem. Uczniowie stanęli do rywalizacji w następujących konkurencjach: „Przebierańcy”, „Marzanna”, „Jedz jabłka…jeśli możesz”, „Siłacze”, „Ale ciasno”, „I kto śpiewa?”, „Tor przeszkód”. Zmagania klas oceniało 4-osobowe jury w składzie: Małgorzata Mikołajewska, Magdalena Witkowska, Michał Matuszewski oraz przedstawiciel uczniów Aneta Fabiszewska.

Wyniki:

I miejsce – klasa II a (38 pkt),
II miejsce – klasa III a (31 pkt),
III miejsce

– klasa II d (30 pkt).

Liceum
Uczniowie liceum spędzili święto na oglądaniu dwóch filmów. „Seanse” dobyły się na szkolnym korytarzu. Jednym z filmów był horror „Naznaczony” z 2010 roku.


tekst: Eliza Knaga
pod redakcją: Glinojeck.info