PRZYPADEK SPECJALNY

data: 27 kwietnia, 2023

 

21 i 23 kwietnia Teatr Amatorski z Glinojecka na scenie MGOK przedstawił publiczności spektakl Przypadek Specjalny na podstawie sztuki autorstwa Karoliny Staniszewskiej. Główni bohaterowie Jowita i Rudolf to zwyczajne małżeństwo z wieloletnim stażem i jak to czasami bywa miedzy małżonkami, mające odmienne zdanie na…… wszystko. Prawie już domownik Tatusiek- rzutki emeryt-mający po śmierci żony apetyt na życie i rozkręcający wątpliwe interesy. Ciągle przychodzą nieproszeni, lub nie w porę przybyli  goście: Agata ( na kocią randkę), Nina (po uregulowanie długów a tak naprawdę usidlić Tatuśka), Listonosz ( po zaległy abonament RTV, sam  z bogatą przeszłością ze specjalizacją w demontażu), Inspektor Skarbowy (mający informację sygnalną o nielegalnej hodowli) Inspektor Budowlany (sprawdzający kto leje deszczówką).

Obsada:
Rudolf – Piotr Wróblewski,
Jowita– Małgorzata Piotrowska,
Tatusiek – Wojciech Bruździński,
Agata – Marcelina Kocot,
Listonosz – Aneta Betlewicz,
Nina – Katarzyna Wiśniewska,
Inspektor Skarbowy – Anna Radziejewicz,
Inspektor Budowlany – Dariusz Lewandowski.

W piątek i niedzielę sala była wypełniona do ostatniego miejsca. Miłym zaskoczeniem było pojawienie się na premierze autorki sztuki.

Grupa teatralna, z rotacjami w składzie, działa nieprzerwanie od 2012 roku. Przedstawiła odbiorcom sztuki pt: Opowieść Wigilijna- Jest Taki Kwiat- Romeo i Julia Z Morałem Dość Osobliwym- Mąż Zmarł, Ale Już Mu Lepiej- Ożenek, Gwałtu, Co Się Dzieje- Rewizor- Igraszki Z Diabłem- Grube Ryby- Biuro Matrymonialne.com.

Obydwie odsłony spektaklu Przypadek Specjalny cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że grupa postanowiła zaprosić na kolejną –5 maja na godzinę 19.