Relikwie św. Jana Pawła II w Uniecku

data: Kwiecień 22, 2016

W niedzielę 10 kwietnie odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego w Uniecku. Uroczystość poprzedziła piątkowa projekcja filmu o Świętym, a także modlitewne czuwanie, przygotowane przez ks. Adama Wardę i młodzież z parafialnego zespołu ŚDM. W niedzielnych uroczystościach wzięły udział również władze samorządowe.

3 i 4 kwietnia odbyła się pielgrzymka z parafii do Wadowic i Krakowa. Wzięło w niej udział 50 osób, wraz z ks. proboszczem Wojciechem Iwanowskim. W niedzielę odbyła się Msza św. w Bazylice w Wadowicach, w miejscu chrztu Świętego. Potem zwiedzono Muzeum Rodzinnego Domu.

W poniedziałek 4 kwietnia przy ulicy Franciszkańskiej 3 odbyło się przekazanie relikwii. Po dłuższej modlitwie w kaplicy Biskupów Krakowskich pielgrzymi – w auli, gdzie znajduje się „Okno papieskie” – odebrali z rąk księdza kardynała Stanisława Dziwisza relikwie św. Jana Pawła II, przeznaczone dla parafii w Uniecku. Było to wielkie i wzruszające przeżycie dla wielu uczestników tej uroczystości. Następnie udano się do Łagiewnik, aby, po zwiedzeniu Sanktuarium Świętego, uczestniczyć w Mszy św. i pomodlić się przy grobie św. Faustyny w sąsiednim Sanktuarium.

[tekst: ks. Wojciech Iwanowski]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *