Smerfy powitały już jesień

data: 26 września, 2014

            Choć 23 września rozpoczyna się astronomiczna jesień to jednak dziś, tj. 22 września  przedszkolacy z „Akademii Małego Smerfa” powitały Panią Jesień.

Celem tej uroczystości było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku – lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Zaraz po śniadaniu, ok. godz. 10:00 Smerfy wraz z rodzicami zawitały do przedszkola. Wszystkich zebranych przywitała Pani Lato, która przypomniała dzieciom o darach, jakie ze sobą niosła przez ostatnie miesiące: słoneczko, plażę czy pluskanie w wodzie.

Następnie gorąco zaprosiła na ostatni letni spacer po Glinojecku. Podczas spaceru dzieci na swojej drodze spotkały wiewióreczkę, która siedziała samotnie w parku na ławeczce. Wiewiórka pokazała przedszkolakom swój pełny koszyk darów jesieni. Były w nim żołędzie, grzyby, kasztany i z jarzębiny korale dla mamy. Były owoce z sadu no i warzywa, by każdy na zdrowie je spożywał. Wiewióreczka zaproponowała wszystkim by wspólnie przywołać Panią Jesień słowami: „Jesień, jesień na Ciebie czekamy, Czy już jesteś wszyscy się pytamy”.

Wnet zjawiła się piękna, kolorowa Pani Jesień, która opowiedziała troszkę o sobie. Już na samym początku Jesień chciała sprawdzić wiedzę jaką posiadają o niej Smerfy. Z tej okazji przygotowała quiz, który dzieci musiały odgadnąć. Następnie poprosiła wszystkich, aby tanecznym krokiem w rytm muzyki zaprowadzili ją do Smerfolandii. W przedszkolu Pani Jesień zorganizowała różnorodne konkursy i zabawy: jabłkowy slalom, „Grzybek”, „Drzewo i jego owoc”, a nawet degustację smaków jesieni – jabłka, gruszki, śliwki i winogron. Na koniec dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone do wykonania pracy plastycznej przedstawiającej dary nadchodzącej pory roku.

            Powitanie jesieni było niezwykle barwne i radosne, a dzieci świetnie się bawiły.

[tekst oraz zdjęcia zostały nadesłane przez "Akademię Małego Smerfa"]