Trzecie miejscie patriotów z Ościsłowa

data: 6 listopada, 2014

I FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ DROBIN 2014

Dnia 5 listopada  2014 r. w Zespole Szkół w Drobinie  odbył się I Festiwal Piosenki Patriotycznej. Festiwal skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z powiatu płockiego raz powiatów ościennych. Nasz powiat reprezentowały dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ościsłowie. Festiwal miał formułę konkursu, którego uczestnicy, przygotowani wcześniej przez nauczycieli prezentowali piosenki, patriotyczne i żołnierskie odnoszące się bezpośrednio do dziejów polskiego narodu.

Zespól muzyczny „PROMYKI NADZIEI” w skład, którego wchodzi grupa harcerzy piosenką „Gdzie jesteście Rudy, Alku, Zośko” wywalczyli 3 miejsce, zaś solistka Ilona Rudnicka, która zaśpiewała piosenkę z rep. Jacka  Wójcickiego „Miejcie Nadzieję” uzyskała wyróżnienie. Uczniowie godnie reprezentowali szkole w Ościsłowie. Ich postawa i zaangażowanie były godne podziwu. Nad przygotowaniem muzycznym zespołu oraz solistów czuwała nauczycielka muzyki Magdalena Witkowska przy współpracy z druhną Katarzyną Wachnik. Występy uczestników rozgrzały zgromadzoną publiczność. Z życzliwością i satysfakcją obserwowaliśmy zaangażowanie i szczerość młodych ludzi w czasie prezentacji utworów.

Z radością patrzyliśmy na żywiołowe, serdeczne reakcje publiczności. Widzieliśmy wzruszenie na twarzach, a także żywy i aktywny odbiór prezentowych utworów. Była to dla wszystkich doskonała lekcja historii i patriotyzmu. Wspólne śpiewanie stało się dla nas tradycją pielęgnowania wartości patriotycznych.

[Tekst i zdjęcia: Magdalena Witkowska]