XXIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

data: 1 czerwca, 2016

W dniu 16 maja 2016 r. odbył się rejonowy etap XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Ciechanowie. Wzięło w nim udział 7 drużyn z Powiatu Ciechanowskiego (5 drużyn ze szkół ciechanowskich, szkoła z Gołotczyzny oraz drużyna z naszego glinojeckiego liceum). Mistrzostwa składały się z dwóch części – teoretycznej, która obejmowała  test wiedzy o historii Czerwonego Krzyża i prawa humanitarnego oraz części praktycznej, na którą składały się cztery stacje pozorujące różne zdarzenia zagrożenia życia i zdrowia. Uczestnicy Mistrzostw musieli wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyna pod opieką Sławomira Konstantynowicza, reprezentująca Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Stanisława Reymonta w Glinojecku, w składzie – Natalia Falkowska, Natalia Plińska, Damian Gołębiewski (kapitan), Adrian Makowiecki, Mateusz Rawa (Mateusz reprezentował glinojecką szkołę w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w których zajął III miejsce) oraz wspomagający drużynę Przemysław Koszczewski wykazała się najlepszą znajomością zasad  udzielania pierwszej pomocy i zajęła I miejsce. W związku z tym drużyna LO reprezentowała Rejon Ciechanowski PCK w okręgowym etapie XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się 21 maja 2016 r. w Grodzisku Mazowieckim. Uczniowie z Glinojecka zajęli tam bardzo dobre VI miejsce – za udział w Mistrzostwach  otrzymali nagrody rzeczowe, a szkoła dyplomy i puchary.

1 Comment

  1. anonim

    2 czerwca 2016 at 12:10

    Oglądam tę strone od dawna, pisze tylko o tym co uważają autorzy za ważne. Niektóre informacje są z wielkim opóźnieniem a zdarzają się i takie które się nie pojawiają, są one po prostu pomijane. Pozdrowienia dla Elizy i Kornela za wstawianie zdjęć oraz informacji tylko o tych, których lubią.