99 rocznica Odzyskania Niepodległości – SP w Woli Młockiej

data: 17 listopada, 2017

Szkoła Podstawowa w Woli Młockiej przywiązuje wielką wagę do obchodów świąt niepodległościowych związanych z tradycjami patriotycznymi naszego narodu. Ważne miejsce w kalendarzu zajmuje dzień 11 listopada– Święto Niepodległości. Niestety wielu Polaków nie wie jaki jest sens tego święta i nie rozumie jakie jest jego przesłanie, nie jest znana także treść historyczna święta.
Przedstawienie przygotowane z tej okazji ukazywało współczesnych reporterów, którzy przeprowadzając sondę uliczną starają się znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego 11 listopada jest dniem wolnym od pracy. Spotkali na swojej drodze kibica, imprezowicza, pana z teczką, którzy nie umieli udzielić poprawnej odpowiedzi. Dopiero harcerz wyjaśnił wszystkim dlaczego 11 listopada jest dniem tak ważnym dla naszego kraju.
W drugiej części występu młodzi aktorzy przypomnieli publiczności historię rozbiorów, marszałka Piłsudskiego i drogę Polski do Niepodległości. Wszystko to oprawione w pięknie zaśpiewane pieśni patriotyczne. Pozostając w tak patriotycznym klimacie do tej pory nucimy: „My, pierwsza brygada, strzelecka gromada….”.
Za przygotowanie przedstawienia odpowiedzialne były: Bożena Załuska i Olga Giranowska.

Iwona Paczkowska