Narodowe Święto Niepodległości 2017

data: Listopad 13, 2017

11 listopada w M-GOK w Glinojecku odbył się uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu. W pierwszej części koncertu swój program artystyczny obejmujący treści historyczne, pieśni i wiersze przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie. W podróż po przeszłości uczestnicy obchodów święta zostali zaproszeni przez dwóch narratorów w kolejarskich mundurach. To oni prowadzili ich od stacji do stacji w dziejach naszego kraju, a były ich cztery: Niewola, Powstania Narodowe, I Wojna Światowa i Wolność. W ten ciekawy i obrazowy  sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Mieszkańcy gminy Glinojeck z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Uczniowie zostali nagrodzeni owacją na stojąco.

Program artystyczny był także przedstawiony 10 listopada w ościsłowskiej szkole oraz 12 listopada w kościele w Sulerzyżu.

Anna Radziejewicz
 
[zdjęcia: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>