Narodowe Święto Niepodległości i uroczystości ku czci św. Huberta

data: 10 listopada, 2017

11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. W tym dniu szczególnie wspominamy wszystkich tych, którzy byli zaangażowani w walkę i niejednokrotnie oddali życie, aby Polska powróciła na mapy świata.

W kościele parafialnym w Glinojecku obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się Mszą św. o godzinie 11.30. Po jej zakończeniu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, pod kierunkiem Barbary Błaszkowskiej, przedstawią program patriotyczny.

Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku zapraszają na koncert patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Dętej oraz uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie. Program będzie miał miejsce w sali widowiskowej M-GOK w Glinojecku o godz. 17.30.

Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej  przy naszych domach i instytucjach .

Coroczne uroczystości ku czci św. Huberta – patrona myśliwych i leśników- odbywają się w drugą sobotę listopada, w tym roku przypadają 11 listopada.  Obchody rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą św. sprawowaną w kościele parafialnym w Malużynie.

images

Narodowe Święto Niepodległości w poprzednich latach:

https://glinojeck.info/swieto-niepodleglosci-2014-w-glinojecku/

https://glinojeck.info/narodowe-swieto-niepodleglosci-2015/

https://glinojeck.info/narodowe-swieto-niepodleglosci-2016/