Debata wyborcza (wideo)

data: 14 listopada, 2014

Jeden z naszych czytelników podesłał nam cały film z debaty. Zachęcamy do zapoznania się z jej przebiegiem:

48 Comments

 1. żuk gnojarz

  20 listopada 2014 at 18:35

  Czy tylko szefowie KWW Razem z Ludźmi muszą zmienić prawnika? A zwolennicy urzędującego burmistrza już nie, skoro tyle czasu wahali się by upublicznić debatę? Spina zarówno z jednej strony, jak i z drugiej była żenująco śmieszna. Jak już zmienicie tego prawnika to polecam by do niego na konsultacje udali się również nazwijmy ich „dziennikarze”, którzy nie znają podstawowych swoich uprawnień.

 2. Czarek Rzemieniewski

  20 listopada 2014 at 21:07

  żuk kto się spinał, jakoś jak tylko ją dostałem opublikowałem i zakończyłem tą farsę, podkreślam, zrobiłem to sam we własnym imieniu, i nie pytałem nikogo o zgodę, to co teraz grozi mi – zwolnienie czy zemsta KWW Razem z Ludźmi? – myślę że i jedni i drudzy są zadowoleni, bo kto sprzeciwi się prawdzie. Gdzieś tam czytałem, że wszystkich wrzucasz w jeden worek może jednak zastanowisz się czy aby napewno nie mamy własnego zdania? Dlaczego próbujesz tworzyć stereotyp zastraszonych urzędników, nie mających własnych poglądów. Ja uważam, że mam prawo mieć swoje zdanie czy ono jest takie czy inne, i odróżniam kiedy jestem w pracy kiedy nie. Żyjemy w małej społeczności i w większości znamy się osobiście – więc szanujmy się jako ludzie. Podpisałem się bo nie zamierzam ukrywać swoich poglądów i mam nadzieję, że może kiedyś większość z nas będzie miało odwagę(włącznie z tobą) wyrażać swoje zdanie i poglądy podpisując się pod tym. Pozdrawiam

  • Hermes

   23 listopada 2014 at 21:05

   cezar a Ty kto jesteś w tej grze ??? zakończyłeś tą farsę ? sam jesteś farsa. chciałbym podkreślić , że piszę w swoim imieniu, nie Burmistrza ha ha ha. Nie pytałeś nikogo o zgodę ? i bardzo dobrze !!! jesteś wolnym i niezależnym człowiekiem, o jakim zwolnieniu piszesz ??? gdzie pracujesz ? jeżeli pracujesz w UG to możesz być pewny, że nikt Cię nie zwolni ha ha ha. Chciałbym mieć takiego człowieka jak Ty.
   Zemsta KWW RAzem….człowieku o czym Ty piszesz.
   Masz tupet człowieku, mała społeczność a jeszcze adres do domu do siebie podajesz ???? zastanów się co robisz.
   Ja swoich poglądów też nie zamierzam ukrywać, chcę podkreślić , że nikt nie zmusza mnie do pisania tego tekstu, i jest on całkowicie niezależny, i nie dostaję za to żadnych pieniędzy. Chociaż jak wiadomo czas i prąd kosztuje. HA ha ha zastanawiam się co teraz mi grozi, ha ha ha a może mnie czeka ? ha ha ha . Czaruś o której godzinie ty to na YOUTUBA wrzuciłeś ? chyba nie w godzinach pracy?
   Raz piszesz, że to dostałeś raz że nagrałeś ? o co chodzi

   • Czarek Rzemieniewski

    23 listopada 2014 at 22:11

    MAły błąd robisz że piszesz po pijaku, bo wychodzisz na delikatnie mówiąc oderwanego od rzeczywistości.

    • Hermes

     23 listopada 2014 at 22:23

     po pijaku ? a jak to się robi ? mały błąd ?. Dziękuję za delikatność 😀 ha ha ha
     opisz zasadzę działania swojego alkomatu ! ha ha ha.

     Nie dotykam alkoholu ! ha ha ha

    • tytus

     23 listopada 2014 at 23:21

     Wydaje mi się że Czarkowi chodzi o innego MAŁEGO. No to niestety muszę cię rozczarować bo ten o którego ci chodzi to właśnie Ja więc chyba błędnie wydedukowałeś. Jeśli nie masz pewności to nie sugeruj bo później niestety tylko plotki i nieporozumienia z takich rzeczy wychodzą. Pozdrawiam.

     • Czarek Rzemieniewski

      23 listopada 2014 at 23:33

      Zgodzę się z tobą że mogło tak zabrzmieć ale nie uważałem żebyś Ty był w stanie takie głupoty pisać, są rzeczy ważne i ważniejsze. Przy okazji podeślij mi sms-em nr phona bo nie mam, a sprawę mam. pozdrawiam

 3. żuk gnojarz

  22 listopada 2014 at 01:14

  Ja mam nadzieję, że skoro już się podpisujesz to zaczniesz pisać poprawnie gramatycznie i ortograficznie. „TY”, „Ci” pisz zawsze wielką literą. Taka darmowa lekcja. Rzecz druga, to nie udawaj tutaj wielkiej kultury, skoro śmiesz mnie w innej wypowiedzi wyzywać od „łosi”. Czy żyjemy w małej społeczności czy w dużej to bez znaczenia – wymagaj kultury najpierw od siebie, tym bardziej że pracujesz na koszt podatników, w tym mój.

 4. tytus

  22 listopada 2014 at 10:22

  Odnosząc się do wypowiedzi Pana Cezarego to faktycznie opublikował ale z tym pytaniem o zgodę to chyba lekko mija się z prawda bo Pan Cezary dzień przed publikacją dostarczył zainteresowanemu komitetowi płytę z materiałem który chce udostępnić i zdaje się ze nawet cos podpisał że opublikuje materiał taki jaki znajduje sie na owej płycie tzn. całą debatę bez zadnych cięć. Co do pytania o zgode innych kandydatów to przynajmniej z jednym miał łatwo ze względu na wykonywana pracę, a co do odróżniania kiedy jest w pracy, a kiedy nie to chyba tez słabo bo udostępnił ten materiał w godzinach swojej pracy a to chyba akurat nie jest w zakresie jego obowiązków.

  • Czarek Rzemieniewski

   22 listopada 2014 at 12:09

   Zapytaj się kogoś z komitetu czy pytałem, czy poinformowałem, że opublikuję. Co do godzin pracy zapraszam do urzędu, można to zweryfikować. Wychodząc z pracy trzeba wpisać się w książkę wyjść. Druga sprawa materiał opublikowany(przesłany na serwer) był w nocy „Opublikowany 13 lis 2014” wpis link podany na tym portalu około 10.00 – 14 listopada. A o tej godzinie byłem poza urzędem i nie w pracy (konkretnie w domu). pozdrawiam.

  • Hermes

   23 listopada 2014 at 21:08

   czarek mija się z prawdą a może on występuje w kilku osobach ????? ha ha ha. Czarek tego nie udostępnił w godzinach pracy, bo to nie on był tylko ktoś inny? współczuję ludziom, którzy pracują z Tobą , możesz im spojrzeć w oczy ???????

   • Czarek Rzemieniewski

    23 listopada 2014 at 21:20

    I co ja mam ci napisać po prostu gadasz bez sensu, napisz coś z sensem to się do tego odniosę.

    • Hermes

     23 listopada 2014 at 22:25

     Ktoś się chyba pod Ciebie podszywa !!! Możesz napisać mi z sensem na jakiej podstawie twierdzisz że piszę, po pijaku ???

     • Czarek Rzemieniewski

      23 listopada 2014 at 22:32

      Bo po trzeźwemu byś głupot nie pisał.

 5. Czarek Rzemieniewski

  22 listopada 2014 at 11:24

  Powiem tak to nie list a komentarz. Masz problem, ja odróżniam kiedy jestem w pracy a kiedy nie, na tym forum wypowiadam się jako osoba prywatna nie urzędnik. Niedługo zaczniesz się czepiać do tego, że nazywam cię gnojarz choć sam się tak podpisałeś. A jeżeli chodzi o TY CI to widać że sam cienki jesteś bo ta zasada obowiązuje w listach. Poglądów twoich nie zmienię i nigdy nie miałem zamiaru ich zmieniać, masz prawo mieć swoje zdanie ale nie wbijaj głupot ludziom jeżeli nie potrafisz tego uargumentować. Bo ten zły tamten cacy, ci to są tacy a ci to już całkiem. Tak-masz prawo do krytyki ale bądź konstruktywny a nie zakładasz z góry. Ale jak pisałeś gdzie to nie ten poziom. Zresztą ta dyskusja przestaje być na temat wie chyba czas ją skończyć. Widać wyraźnie w twoim poście że już debata cię nie interesuje tylko ja jest nowy cel czyli ja. Ale drogi gnojarzu szkoda czasu na przerzucanie się argumentami typu kto zrobił błąd ortograficzny, gramatyczny czy literówkę. Możemy się spotkać i sobie pogadać w oczy niekoniecznie na forum. czarek

  • Hermes

   23 listopada 2014 at 21:12

   poczytaj ustawę o urzędnikach i nie obrażaj swoją osobą tej grupy ludzi.
   Jako osoba prywatna ??? nie urzędnik ??? na strajk też pójdziesz ? możesz ? możesz bo jesteś osoba prywatna ha ha ha. Jak Ty człowieku w lustro możesz patrzeć ? chyba z zamkniętymi oczami ??? ha ha ha
   Debata mi się bardzo podobała !!!!
   Mów prawdę Czarek !!!! Więcej odwagi chłopie !!!!
   Wyjaw prawdę ! Zrób swój comming out !!! ha ha ha

   • Czarek Rzemieniewski

    23 listopada 2014 at 21:30

    Szkoda mi czasu tłumaczyć.

    • Hermes

     23 listopada 2014 at 22:26

     Proszę wytłumacz. Wytłumacz jak byś miał idiotę przed sobą 😀

     • Czarek Rzemieniewski

      23 listopada 2014 at 22:35

      Jednego ci zazdroszczę humoru 🙂

     • Hermes

      24 listopada 2014 at 22:40

      Panie Cezary zazdrość bywa niezdrowa. Czasami jest grzechem (w Chrześcijaństwie to jeden z grzechów głównych). Czasami zazdrość sama z siebie rodzi frustrację. Frustracja może prowadzić do agresji.

 6. tytus

  22 listopada 2014 at 11:38

  W każdej korespondencji tradycyjnej czy elektronicznej formy zaimków osobowych odnoszących się do adresata piszemy wielką literą, okazując w ten sposób szacunek rozmówcy….. Pozdrawiam.

  • Czarek Rzemieniewski

   22 listopada 2014 at 12:24

   Pewnie jest jak Ty napisałeś – pytanie tylko czy komentarz to korespondencja. W dziedzinie gramatyki i ortografii nie jestem „orłem” czego od samego początku nie kryję. Pewnie będziemy pisać teraz kto jest lepszym polonistą, ok w tej dziedzinie polegnę :). Z googli też widzę że nie tylko ja korzystam, 🙂 Tytus dzięki za wyjaśnienie i pozdrawiam.
   http://www.pwsz.chelm.pl/poradnia_jezykowa/index_2.php?id_k=2&id_p=152
   A pisze się googli czy Googli? Bo zaraz ktoś napisze, że też błąd :). Zaczynam się czuć jak na maturze 🙂

 7. maja

  22 listopada 2014 at 12:45

  A ja mam w … czy z małej czy z dużej litery – ważne że debata się ukazała cała. Panie Czarku dziękuję za możliwość obejrzenia. A co do Tytusa i Żuka to wy wreszcie jesteście za czy przeciw swobodnej wypowiedzi?. To żenujące że się teraz w profesorów bawicie.

  • Hermes

   23 listopada 2014 at 21:14

   jemu nie trzeba dziękować !!!! za możliwość obejrzenia ??? chociaż nie ja mu dziękuję że jest bo czuję MOC !!! Twój Gucio

 8. Ja z Wielkiej

  22 listopada 2014 at 13:16

  Cezar napisz poprostu kto kryje się za tymi nikami skoro sami mają problem z tym, będzie łatwiej zrozumieć o co im chodzi, to przecież dla Ciebie nie jest wielki problem – informatyka, sieci i inne dziwne rzeczy 😉

  • Czarek Rzemieniewski

   22 listopada 2014 at 13:33

   Ja z Wielkiej. Technicznie nie jest to wielki problem ale prawnie jest, dlatego uważam że niech sami zdecydują czy być anonimowymi, myślę że mają do tego prawo. pozdrawiam

 9. herkules

  22 listopada 2014 at 13:24

  żenujace i perfidne jest to że ktos tu kłamie… a wiemy dokładnie kto .
  co do wpisow pojawiaja sie jak odpowiadaja temu kto kieruja ta strona

 10. Czarek Rzemieniewski

  22 listopada 2014 at 13:41

  herkules napisz kto kłamie i z czym bo nie wiem kogo masz na myśli. Co do komentarzy to nie zauważyłem cenzury, ale tu to mod wie najlepiej.

  • Hermes

   23 listopada 2014 at 21:15

   Czarek napisz kto kłamie ha ha ha. Masz tupet – to moje ostatnio ulubione słowa ha ha ha

 11. żuk gnojarz

  22 listopada 2014 at 14:56

  To czy jesteś w pracy czy w domu nie zwalnia Cię od tego by nie używać epitetów pod moim adresem czy kogokolwiek innego.Więc nie bądź śmieszny pisząc, że „żyjemy w małej społeczności i w większości znamy się osobiście – więc szanujmy się jako ludzie”. Dlaczego cały czas nie masz odwagi się do tego odnieść? Czy ktoś poza Tobą tak tutaj się zachowuje i atakuje kogoś wyzwiskami?

  Tytus chyba się nie dowiemy czy informował czy pytał? Co do Twojej sugestii, że pojawiają się tu tylko wpisy „wygodne” redakcji na razie stanowczo zaprzeczam. Moje są w 100%.

  • tytus

   22 listopada 2014 at 15:18

   Może kiedyś się dowiemy. Co do wpisów to nie moja sugestia moje również pojawiają się wszystkie. Zdaje się że herkules ma jakieś wątpliwości odnośnie swoich komentarzy.

  • Wojtek B.

   22 listopada 2014 at 18:59

   Obelg żadnych nie zauważyłem za strony Czarka, sam się gnojarzem nazwałeś/aś. przepraszam „Żukiem gnojarzem” 🙂

 12. Czarek Rzemieniewski

  22 listopada 2014 at 15:34

  odsyłam do postu o cenzurowaniu

  • Hermes

   23 listopada 2014 at 21:17

   zaraz zobaczę to z tą cenzurą !!!!

 13. herkules

  22 listopada 2014 at 17:07

  wiem ze czyjs wpis sie nie pojawil i tyle.

 14. Wojtek B.

  23 listopada 2014 at 23:42

  Informuję, że jako dyrektor M-GOK w Glinojecku w dn. 15.10.2014 zrezygnowałem od opłaty za wynajem sali na debatę kandydatów na burmistrza MiG Glinojeck od KWW „Razem z Ludźmi”. Decyzję swą umotywowałem tym, że debata była przeprowadzona obiektywnie i nie miała na celu promocji jakiegokolwiek kandydata, a przesłużyła się społeczeństwu lokalnemu. Każdy kandydat mógł się swobodnie wypowiedzieć i promować swoją osobę.
  Z poważaniem
  Wojciech Bruździński
  dyr. M-GOK w Glinojecku

 15. żuk gnojarz

  23 listopada 2014 at 23:55

  Jeszcze przed tym umorzeniem WSZYSCY kandydaci powinni zaproponować p.ZB, że się dorzucą i podzielą kosztami.

 16. Wojtek B.

  23 listopada 2014 at 23:59

  Uważam sprawę opłaty za zamkniętą.

 17. żuk gnojarz

  24 listopada 2014 at 00:12

  No w porządku, ale jak już jesteśmy przy takich sprawach, to PROSZĘ BY NASTĘPNYM RAZEM PANOWIE KANDYDACI POLEWALI WODY TEŻ KOBIECIE, A NIE TYLKO SOBIE 🙂 Niezależnie z jakiej opcji by nie była.

 18. swieta krowa

  24 listopada 2014 at 01:30

  daj już spokój, bo wiemy burmistrz nie przypadł ci do gustu niedługo się do koloru ścian przyczepisz, najlepiej jakby mieli już polane albo nie bo następny spisek by był, że coś tam u niektórych było. Już po wyborach, pilnować obietnic teraz trzeba, a i może jakaś debata się trafi to se poszalejesz, albo na sesję rady gminy wpadnij chyba można zadawać tam pytania i to tym co teraz mogą odpowiedzieć najlepiej.

 19. żuk gnojarz

  24 listopada 2014 at 16:44

  Sobie dam spokój jak będę miał ochotę i będę się czepiał czego będę chciał. Nie Twoja to rzecz. „Se wpadne” jw. To jest forum i tu się pisze i komentuje. Nie podoba Ci się człowieku, to wyjdź. A kto mi się podoba lub nie to moja sprawa. Jakbyś pofatygował się i poczytał to byś wiedział.

 20. żuk gnojarz

  24 listopada 2014 at 16:52

  Swoją drogą, to właśnie taka postawa mnie śmieszy. Ślepi obrońcy p.Burmistrza i ślepi jego przeciwnicy. Tutaj ta pierwsza opcja. Piszę, że nie polali wody kobiecie i już obraza majestatu i zarzuty, że nie lubię burmistrza :D:D:D

 21. dociekliwy

  25 listopada 2014 at 00:35

  a ty żuk pewnie ślepy nie jesteś? popatrz sam na swoje wpisy.

 22. dociekliwy

  25 listopada 2014 at 00:37

  plan nie wypalił to teraz z ludzi zwykłe chamstwo wychodzi 🙂