Dzień Patrona gimnazjum w Glinojecku

data: 25 marca, 2017

Dzień Patrona – 13 marca 2017

Doroczna uroczystość poświęcona patronowi naszego gimnazjum rozpoczęła się od 3. lekcji powitaniem gości (pana Leszka Wróblewskiego oraz pani Marty Cichosz wraz z grupą uczniów Gimnazjum w Gumowie), wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu oraz krótkim przemówieniem pana dyrektora.

W czasie pierwszej godziny obejrzeliśmy program słowno – muzyczny przygotowany przez panie: Beatę Małecką, Anetę Pac oraz Aldonę Wiśniewską z udziałem licznej grupy uczniów naszego gimnazjum.

Kolejnym etapem uroczystości było przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez członków kółka teatralnego pod kierunkiem pani Marty Kapczyńskiej oraz szkolnej grupy PaT pod opieką pani pedagog Anny Skórskiej, po czym nastąpiło podsumowanie rocznej pracy szkolnej grupy profilaktycznej. A oto materiał nawiązujący do tej kwestii, przygotowany przez grupę PaT wraz z panią pedagog:

Głos młodzieży w sprawie profilaktyki uzależnień!

13 marca PaTPORT „ KOTAN’’ Glinojeck, do którego należy młodzież z gimnazjum i liceum Glinojecku, obchodził swoje pierwsze urodziny. Świętowaliśmy wspólnie z koleżankami i kolegami z Publicznego Gimnazjum w Gumowie.

Rok istnienia PaTPORTU to dobry moment na pierwsze podsumowanie. W trakcie uroczystości społeczność szkolna oraz goście zapoznali się z działaniami grupy PaT, która przez ten rok robiła wiele na rzecz profilaktyki uzależnień.

Z okazji naszego małego jubileuszu  przygotowaliśmy dwie niespodzianki: przedstawienie profilaktyczne pt: „SHOW” przygotowane wspólnie z członkami koła teatralnego pod opieką p. Marty Kapczyńskiej. Druga niespodzianka to nasz społecznościowy profil na Facebooku (szukajcie nas – Pat Glinojeck), gdzie będziecie mogli zobaczyć, co już udało nam się zrobić oraz nasze kolejne inicjatywy.

Oczywiście obowiązkowym punktem uroczystości była belgijka, którą każdy „PaTowicz” tańczy do utraty tchu 😉

Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu naszej społeczności, czyli utworem „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” Jarosława Chojnackiego. Zrobiło się wówczas naprawdę nostalgicznie i każdy z nas na moment przeniósł się w obłoki, w których  „najlepiej się marzy…”.

Jak to zwykle bywa w trakcie tego typu uroczystości, nie mogło zabraknąć małego poczęstunku oraz pamiątkowego zdjęcia. Do zobaczenia na kolejnych urodzinach naszego  PaTPortu!

Końcowym momentem uroczystości odbywającej się przed kącikiem patrona było podsumowanie udziału w konkursach poprzedzających uroczystość Dnia Patrona. Najlepszej klasie (3C) wręczono puchar, a wszyscy uczniowie za zajęcie miejsc od I – III nagrodzeni zostali nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.

Ostatnie półtorej godziny naszego szkolnego święta spędziliśmy w hali sportowej, uczestnicząc w warsztatach profilaktycznych poświęconych walce z nałogami, w szczególności z dopalaczami. W dość przystępnej formie, wspieranej pokazami z użyciem symulatorów środków psychotropowych, mogliśmy obserwować irracjonalne zachowanie naszych kolegów (a także pana dyrektora) po „użyciu” przez nich wirtualnych dopalaczy.

Tekst: gimglin.pl