Gimnazjaliści wystawili jasełka trzy razy

data: 13 stycznia, 2014
W niedzielę 12.01.2014r. grupa uczniów z kółka teatralnego działającego przy Gimnazjum nr 1 im. M. Kotańskiego w Glinojecku wystawiła w naszym kościele jasełka pt. „Narodziła się miłość”.

Było to trzecie miejsce, w którym gimnazjaliści pokazali tę sztukę. Najpierw wzięli udział w konkursie „Jasełka 2013”, który odbył się w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Mimo dużej konkurencji zajęli II miejsce. To samo wystąpienie uświetniło gimnazjalne spotkanie opłatkowe, „aktorzy” zagrali dla swoich nauczycieli oraz szkolnych koleżanek i kolegów. W styczniu zaś mogliśmy podziwiać ich podczas niedzielnej mszy świętej.

Próby do przedstawienia trwały od początku listopada. Wzięło w nim udział około dwudziestu gimnazjalistów. Scenariusz łączył tradycję ze współczesnością, więc był łatwy i przyjemny w odbiorze. Wielu podobała się scena z Herodem i jego hetmanem, bo wzbudzała skrajne emocje. Zaskoczeniem było obezwładnienie tego drugiego przez pastuszków, którzy używali w tym celu pistoletów i krótkofalówek.

Zdaniem nauczycieli: Elżbiety Nazar i Marty Kapczyńskiej, które przygotowywały gimnazjalistów do tego przedsięwzięcia, uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i odpowiedzialnością. Jasełka uświetniła grupa śpiewających i grających kolędy dziewcząt oraz chłopców pod okiem Magdaleny Witkowskiej (nauczyciel muzyki).