Warsztaty Historyczne „W Drodze do Niepodległości 1920”

data: 29 lipca, 2020

 

Projekt Fundacji Tak dla Rodziny pn. „W Drodze do Niepodległości 1920” to działania angażujące społeczność gminy Strzegowo: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, w celu odbudowania wspólnoty wokół wartości, jakimi są wolność i niepodległość. Podczas warsztatów edukacji historycznej i wokalnej, uczestnicy zadania mogą poszerzyć wiedzę historyczną i przygotować się do świętowania 100 – rocznicy Bitwy Warszawskiej w wymiarze lokalnym. To również aktywność związana z wychowaniem patriotycznym poprzez naukę pieśni, ćwiczenia z musztry i marszu w terenie, sztukę filmową, dyskusje, spotkanie z twórcą filmu, budowanie treści wystawy, umożliwienie zaangażowania się całych rodzin w odkrywanie historii małej ojczyzny. Finałem zadania będzie Koncert Patriotyczny pt. „Dar Niepodległości”.

W poniedziałek 3 sierpnia o godz. 11:00, w ramach warsztatów edukacji historycznej, zapraszamy na spotkanie z reżyserem, scenarzystą, producentem filmowym, Dyrektorem Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, Prezesem Stowarzyszenia Scena Kultury – Arkadiuszem Gołębiewskim, do Kina za Rogiem w Strzegowie przy Gminnym Ośrodku Kultury.
Podczas spotkania z młodzieżą będzie emitowany i omawiany film „Inka zachowałam się jak trzeba” w kontekście wartości, które stanowiły fundament odwagi i wyboru życiowych priorytetów. Zostanie też omówiona m.in potyczka pod Strzegowem, wpisująca się w Bitwę Warszawską, w której 21 sierpnia 1920 zginęło 11 młodych żołnierzy.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.