„Żyję ekologicznie na co dzień” – I miejsce gimnazjalisty

data: 15 grudnia, 2014

W ubiegły czwartek (11.XII) 3-osobowa delegacja z Gimnazjum nr 1 im. Marka Kotańskiego w Glinojecku odbyła bardzo owocną podróż do Warszawy na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Celem wizyty w stolicy było uczestnictwo w gali oraz odbiór nagród za zdobycie I miejsca przez Mateusza Sobolewskiego w XII edycji konkursu o tematyce ekologicznej pn. „Żyję ekologicznie na co dzień”. W konkursie o zasięgu wojewódzkim, w kategorii wiersz, udział wzięło ponad 2000 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Wszystkich nas, ale chyba też Mateusza, zaskoczyło uzyskanie najwyższej lokaty w tak prestiżowej rywalizacji, a jeszcze bardziej zaskoczeni byliśmy nagrodami, jakie ufundował organizator. Mateusz otrzymał tablet Samsung Galaxy Tab 3, Bożena Misiurska, która zainspirowała Mateusza do napisania wiersza – podobny gadżet firmy GoClever, zaś szkoła pozyskała zestawy do prowadzenia pomiarów i eksperymentów ekologicznych, w tym profesjonalny przyrząd do pomiaru natężenia dźwięku, natężenia światła, temperatury powietrza oraz jego wilgotności.

Gratulujemy laureatowi oraz zachęcamy innych uczniów do aktywnego uczestnictwa w różnych konkursach, a za rok w XIII edycji ww. konkursu ekologicznego.

[tekst: Lech Boniewski]