Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela, w naszej gminie wyróżnieni zostali pedagodzy oraz pracownicy placówek oświatowych:
Miejsko – Gminne Przedszkole w Glinojecku
Pniewska Katarzyna, Rubinkowska Katarzyna, Jopek Małgorzata, Figura Wiesław
Szkoła Podstawowa w Glinojecku
Lewandowska Jolanta, Lekh Lyudmyla, Rubinkowska Marzena, Ciarcińska Barbara, Urbaniak Elżbieta, Wysocka Jolanta, Karasiewicz Maria, Ruszczyńska Jadwiga
Gimnazjum nr 1 w Glinojecku
Jędrzejewska Ewa, Mikołajewski Marek, Misiurska Bożena, Nazar Elżbieta, Turalska Joanna, Karasiewicz Mirosława
Liceum Ogólnokształcące w Glinojecku
Ciarcińska Barbara, Kirsz Marta, Kucińska Irmina, Hacia Agnieszka
Szkoła Podstawowa w Woli Młockiej
Osmańska Małgorzata, Sobalska Ewa, Prusińska Marzena
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ościsłowie
Rogalski Sebastian, Wachnik Katarzyna, Bierzuńska Iwona, Perczyńska Marta, Kurowska Bożena, Długoszewska Katarzyna
Laureaci nagród Burmistrza Miasta i Gminy Glinojeck
Dorota Narulska –Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ościsłowie
Agnieszka Markowska – Szkoła Podstawowa w Glinojecku
Sławomir Konstantynowicz – Liceum Ogólnokształcące w Glinojecku
Maria Siwakowska – Miejsko – Gminne Przedszkole w Glinojecku
Dorota Narulska ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie na kierunku filologia polska o dwóch specjalnościach: nauczycielska oraz bibliotekoznawstwo i informacja naukowo – techniczna. Jako nauczyciel języka polskiego pracuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących nieprzerwanie od lutego 2003 roku, po ukończeniu studiów podyplomowych w 2007 r. w zakresie techniki i wychowania komunikacyjnego również jako nauczyciel zajęć technicznych. Jest nauczycielem mianowanym, we wrześniu 2012r. rozpoczęła awans na stopień nauczyciela dyplomowanego. Od 2010 roku jest czynnym egzaminatorem sprawdzianu po szkole podstawowej. Przygotowuje i współorganizuje uroczystości szkolne związane z obchodami świąt narodowych, wieczorki poetyckie, konkursy. Stara się zainteresować młodych ludzi językiem polskim, wzbogacić ich wiedzę na temat polskiej kultury i rozwijać umiejętności. Wielokrotnie przygotowywała uczniów do konkursów organizowanych przez różne placówki oświatowe i kulturalne – podopieczni systematycznie osiągają w nich sukcesy jednocześnie promują szkołę. Skutecznie przygotowuje uczniów do sprawdzianu na koniec klasy 6 i egzaminu gimnazjalnego od lat jej wychowankowie uzyskują wyniki wyższe od średnich wyników w gminie, powiecie czy kraju. Opiekuje się grupą gimnazjalistów piszących teksty do gazetki SzkolniAK. Systematycznie organizuje wyjazdy do kina na wartościowe filmy oraz w ramach „wychowania przez sztukę” na przedstawienia teatralne. Współorganizuje wycieczki szkolne.
Prywatnie lubi spacery po lesie, zwłaszcza jesienią i powieści kryminalne. Wraz z synami w wolnych chwilach układa puzzle.
Agnieszka Markowska – nauczycielka języka polskiego, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje jako polonistka od 1998 roku. W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej i w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Stanisława Reymonta w Glinojecku od 1 września 2000 r. Nauczyciel dyplomowany, czynny egzaminator maturalny. Od wielu lat prowadzi w szkole podstawowej koło filmowe ,a w liceum koło teatralne. Perfekcyjnie przygotowane z młodzieżą licealną sztuki teatralne cieszą się dużym zainteresowaniem. Przygotowuje uczniów do konkursów, np. polonistycznych, recytatorskich, w których uzyskują oni wysokie wyniki. Aktywnie pracuje przy organizacji uroczystości szkolnych. Należy wspomnieć, że przy współudziale nauczycieli z gimnazjum i szkoły podstawowej w glinojeckiej świątyni wystawiła z powodzeniem jasełka oraz sztukę o św. Stanisławie- biskupie na rocznicę konsekracji kościoła.
W wolnych chwilach sięga po dobrą książkę i spędza czas z najbliższymi. Uwielbia wyjazdy do teatru i filharmonii.
Sławomir Konstantynowicz – nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie oraz edukacji dla bezpieczeństwa. Ukończył studia na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku na kierunku historia i przysposobienie obronne. W 1977 r. rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej w Glinojecku, ucząc historii, wiedzy o społeczeństwie i przez pewien czas wychowania fizycznego (męska drużyna siatkówki zajęła II miejsce w województwie ciechanowskim). W 2000 r. rozpoczął pracę w Gimnazjum nr 1 im. Marka Kotańskiego w Glinojecku, a w 2009 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Stanisława Reymonta w Glinojecku. Ponadto, pracował w Zespole Szkół w Raciążu, Gimnazjum w Uniecku, a także Gimnazjum w Ościsłowie. Był jednym z organizatorów Pikników Europejskich w związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, a w ramach nich pochodów, podczas których młodzież prezentowała poszczególne państwa członkowskie UE. W miejscowym liceum uczył przysposobienia obronnego, a na chwilę obecną edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniowie pod jego kierunkiem dwukrotnie zajęli pierwsze miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pomocy PCK, szóste miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK oraz trzy pierwsze miejsca w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Fan dobrej muzyki i gry na skrzypcach, grał w zespole młodzieżowym, dawniej big beatowym. W wolnych chwilach lubi opiekować się wnuczkiem.
Maria Siwakowska nauczycielka Miejsko – Gminnego Przedszkola w Glinojecku. Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego w Pułtusku, studia magisterskie na wydziale pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Studia podyplomowe w zakresie edukacji wczesnoszkolnej z nauczaniem zintegrowanym i wychowaniem przedszkolnym w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku
Doświadczenie zawodowe:
– Szkoła Podstawowa w Glinojecku – nauczyciel klas zerowych (1982 – 1992)
– Miejsko – Gminne Przedszkole w Glinojecku – nauczyciel (od 1992 r.)
Zainteresowania: Literatura, historia, polityka
W każdej ze szkół odbyły się uroczyste apele upamiętniające rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku, ale także podkreślające uroczystą atmosferę święta podczas którego uczniowie składają życzenia swoim pedagogom, wychowawcom oraz pracownikom oświaty.