19 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury po raz 23 odbyło się spotkanie zespołów śpiewających muzykę religijną zwane Cecyliadą.
Uroczystość św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego, muzyków, chórzystów, organistów i lutników przypada w kalendarzu na dzień 22 listopada. Nie jest znana dokładna data jej urodzin i śmierci, żyła na przełomie II i III wieku. Cecylia była jedynym dzieckiem rzymskiego patrycjusza, kobietą o nietuzinkowej urodzie. Po przyjęciu chrztu nawróciła się na wiarę chrześcijańską i złożyła śluby czystości. Nieświadomi tego rodzice wydali ją za poganina Waleriana. Cecylia wyznała mu, iż jest chrześcijanką. Walerian uszanował przekonania dziewczyny, nawrócił się i razem z bratem przyjął chrzest z rąk papieża św. Urbana. Były to czasy prześladowania chrześcijan. Cecylię, jej męża i szwagra skazano na okrutną śmierć. Została pochowana w katakumbach. W XI wieku odnaleziono ciało św. Cecylii, które zachowało się w stanie nienaruszonym.
W tegorocznym spotkaniu ku czci św. Cecylii brała udział schola z parafii Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie pod kierunkiem Katarzyny Pomianowskiej i współudziale instrumentalistów Marcina Ogonowskiego i Marcina Zielińskiego, chór parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Glinojecku prowadzony przez organistę Dawida Małeckiego oraz zespół instrumentalno- wokalny Wesołe Nutki pod kierunkiem Magdaleny Witkowskiej. Oczekiwana była również schola z parafii św. Katarzyny w Łęgu jednak z nieznanych przyczyn nie dojechała.