Rocznica setnych urodzin św. Jana Pawła II

data: 17 maja, 2020

W niedzielę 17 maja 2020, Kościół Katolicki uroczyście świętuje rocznicę setnych urodziń św. Jana Pawła II. Również w naszej parafii msze św. miały specjalny wydźwięk, a świątynia została przyozdobiona okolicznościową dekoracją, w której centrum można zobaczyć portret Papieża Polaka, jego relikwie oraz figurę Matki Bożej.

W ponieziałek 18 maja od godz. 8.00 do 21.37 w kościele w Glinojecku odbęzdie się „Maraton modlitewny z Janem Pawłem II”. Proboszcz parafii zaprasza do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i przy relikwiach św. Jana Pawła II. Na stoliku niedaleko ołtarza są wyłożone książki z nauczaniem Wielkiego Papieża i modlitewniki do Jana Pawła II. Możemy z nich korzystać podczas adoracji.
Uroczysta Msza św. dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II o godz. 20.00. Modlitwa zakończy się śpiewem pieśni i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.37. W modlitwie przez wspólny śpiew poprowadzi wirnych zespół Moja Rodzina.

W glinojeckim kościele można od soboty 16 maja oglądać wystawę dotyczącą historii Karola Wojtyły od jego urodzin do kanonizacji. Każda tablica zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.
W naszym mieście wystawa została zorganizowana przez fundację „Tak dla Rodziny” oraz Rycerzy Jana Pawła II.