Msza polowa w Lesie Ościsłowskim

data: 7 maja, 2017

29 kwietnia w Lesie Ościsłowskim z inicjatywy radnej MiG Glinojeck, sołtys Ościsłowa – Bożeny Banasiak, odbyła się uroczystość upamiętniająca mord na Polakach podczas II wojny światowej.

Na początku dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie, przedstawiły program patriotyczno- religijny pod hasłem Idźmy dziś wszyscy jedną drogą. Co roku uczniowie tej placówki w szczególny sposób upamiętniają tragiczne wydarzenia z czasów wojny. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez księży Mieczysława Białowąża, Eugeniusza Graczyka i Janusza Rumińskiego. Po Eucharystii delegacje i zaproszeni goście złożyli kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem upamiętniającym ofiary niemieckiego totalitaryzmu.

Na uroczystość przybyli: Anna Cicholska – poseł na Sejm RP, Sławomir Morawski- starosta ciechanowski, Łukasz Kapczyński- radny powiatu ciechanowskiego, Milena Czajkowska – asystent regionalny poseł Julii Pitery, ppłk Krzysztof Futyma– przedstawiciela WKU w Ciechanowie, Wacław Szewczyk –prezes ZKRP i BWP w Ciechanowie, Marek Kuminiarczyk i Artur Wiśniewski – przedstawiciele Miejsko-Gminnego koła PiS, asp. szt. Mariusz Żukowski – kierownik posterunku Policji w Glinojecku, mł. brygadier Andrzej Król – przedstawiciel PSP w Ciechanowie, Tomasz Dróżdż – przedstawiciel Nadleśnictwa Ciechanów, Tomasz Russo – leśniczy z Ościsłowa, Stanisław Kęsik – pochodzący z Ościsłowa poeta i działacz społeczny, Marek Marcinkowski – dyrektor ZSO w Ościsłowie, Wiesław Mostowy – dyrektor LO w Glinojecku, przedstawiciele Akcji Katolickiej z Ciechanowa, druhowie OSP, Orkiestra Dęta OSP Glinojeck pod batutą Witolda Nowakowskiego, poczty sztandarowe z ZSO w Ościsłowie, z LO im. Wł. Stanisława Reymonta w Glinojecku, z OSP z Małużyna i Ościsłowa oraz z ZKRP i BWP w Ciechanowie.

Program wraz z uczniami przygotowały: druhna Katarzyna Wachnik, Bożena Załuska, Magdalena Witkowska.

Więcej o historycznym tle wydarzeń w Lesie Ościsłowskim w artykule z poprzedniego roku.